BELGESELLER

AS-DER Türk Halk Müziği Korusu güzel bir konser düzenledi

AS-DER Türk Halk Müziği Korusu Barış Manço Kültür Merkezinde güzel bir konser düzenledi.

AS-DER Türk Halk Müziği Korusunun Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlediği ve seyircilerin salonu doldurduğu konserde koromuz ve solistler birbirinden güzel türküler seslendirdiler.
Bazı siyasi parti, dernek ve STK temsilcilerinin de davetliler arasında olduğu  ve As-Der Başkanı Güner Demirci'nin açılış konuşmasının ardından başlayan konserimiz iki bölüm halinde izleyicilere sunuldu. Birinci Bölümde As-DER Türk Halk Müziği Korosu ve solistlerinin sahne aldığı konserimizin 2. bolümünde ise konuk sanatçılar Erol Alkan ve Özgür Tekin, Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet çınar ve Koromuzun Şef ve solisti olan Züleyha Savaş birbirinden güzel türküleriyle izleyicilerinin karşısına geçtiler. 
Konserimiz As-Der Başkanı Güner Demirc'inin teşekkür ve kapanış konuşmasıyla sona erdi.AS-DER Türk Halk Müziği Korusu Açılış konuşması:

Değerli konuklarımız;
Siyasi parti, dernek, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri,
Kıymetli As-Der üyeleri ve dostları,  Hepiniz hoş geldiniz.

Artvin Sanat Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği olarak faaliyetlerimiz, yaptığımız planlama doğrultusunda devam etmektedir; yeterli talep olması halinde kursiyerlerimize derneğimizde bağlama, gitar, tulum ve satranç gibi çeşitli kurslar verilmekte; turnuvalar düzenlenmektedir. Züleyha Savaş yönetimindeki Halk müziği koromuz bu yıl da çalışmalarını sürdürmektedir. Derneğimizde sosyal ve kültürel konular üzerinde çeşitli forum etkinlikleri ve paneller düzenlenmektedir.

As-Der olarak bir yandan kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerimizi sürdürürken,  öte yandan ülkemizde, Artvinde  ve yaşadığımız kentte doğal çevrenin tahrip edilmesine, soluduğumuz havanın ve suların kirletilmesine karşı mücadele içindeyiz.

Artvinin doğasını yok edecek olan Cerattepe bölgesinde sürdürülen madencilik faaliyetine karşı, Artvin halkının yürüttüğü mücadeleye buradan bütün gücümüzle katkı vermekteyiz. Sözüm ona yeşilyol projesi, taş ocakları ve HES’lerle derelerimizin kurutulmasına, ormanların katledilmesine, tarım alanları ve yayların talan edilmesine karşı çıkıyoruz. Bu mücadelede sizlerin duyarlılığı, katkı ve destekleri bize güç vermektedir.

Değerli dostlar, bildiğiniz gibi ülkemizde, bölgemizde büyük sorunlar, büyük acılar yaşanmaktadır. Yapılan müdaheleler ortadoğu coğrafyasını adeta kan gölüne çevirmiştir. Yaşanan bu acılar ve sorunlar, özellilkle can kayıpları bu ülkenin duyarlı yurttaşları olarak bizleri üzmekte ve derinden yaralamaktadır.
Ancak, bilmemiz gerekir ki  toplum olarak bu sorunların ve acıların üstesinden gelebilecek sağduyu ve birikime sahibiz.

Toplumumuzu kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya çalışanlara inat,  bizler birbirimizle kavga etmiyeceğiz; farklılıklarımızı kabul edeceğiz, müştereklerimizi çoğaltacağız. Hep birlikte, el ele tutuşarak, dayanışarak zorlukları aşacağız. Ülkemizde barış içinde bir arada yaşayacağız. Umudumuzu asla yitirmeyeceğiz; şarkılarımızı ve türkülerimizi seslendirmeye devam edeceğiz.

hüznümüz, sevincimiz, özlem ve sevdamız
bazen mısra olur şiirlere,
bazen sazın telllerinden kalbimize akan duygu,
bazen de türkü olur dilimizde.

İşte bu akşam Halk Müziği koromuz ve solistlerimiz, saz ekibiyle birlikte bu yıl üçüncusünü düzenlemekte olduğumuz konserimizde, sizlere birbirinden güzel türkülerimizi sunacaklar.

Bu duygu ve düşüncelerle barış, demokrasi, adalet,  özgürlük, temennisi ve  güzel bir akşam geçirmeniz dileğiyle türkülerle kalın değerli dostlar.    20.02.2017

  Güner Demirci 
  As-Der Başkanı                                                                                       

177 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
AS-DER RADYO

ŞİİR KÖŞESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.87237.9039
Euro9.24659.2835
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret46604